NEDEN ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ?

  1. Endüstri mühendisleri her sektörde çalışmaktadır. Bunu çok duyacaksınız. Endüstri Mühendisleri bugün hemen hemen her sektörde mevcut durumda. Bunlardan bazıları; üretim, teknoloji, donanım, perakende satış, sağlık…
  2. Birçok üniversite, lojistik, tedarik zinciri yönetimi ve analitik gibi alanlarda Endüstri Mühendisliği derslerine paralel stajlar sunmaktadır. Bu dersleri alarak, bir şirketin iş tarafını da iyi anlarsınız. Elbette, bunları başka herhangi bir ana dalla birlikte alabilirsiniz, ancak Endüstri Mühendisleri ve işletme birbirlerini mükemmel şekilde tamamlar. Bu aynı zamanda endüstri mühendisliği derecesini, teknik yönlerini tamamlayan tedarik zinciri yönetimi, pazarlama veya finans alanında uzmanlaşmış bir Yüksek Lisans için ideal bir başlangıç noktası yapar.
  3. Büyük veri (BIG DATA) alanının çok önemlidir. Bugün her şirket artan ve karmaşık veri bölümleriyle daha iyi kararlar almak istiyor veri analizinin ve bilimin bir şirketi büyük ölçüde etkiler Endüstri mühendisliği, bu alanda çalışmanız için size temel sağlar. Ekstra kurslar ve sertifikalar alın; sonunda bir veri bilimcisi haline gelebilirsiniz.
  4. Endüstri Mühendisliği diğer mühendislik dallarına göre nispeten daha az teknik bir alandır. Endüstri mühendisliğinin süreçlere daha fazla odaklanması ve süreçleri iyileştirmenin yollarını bulması beklenir.

✓ Endüstri mühendisi olarak, her zaman farklı iş rollerinde araştırma ve çalışma seçeneklerine sahip olacaksınız. Derin veri analizi yapan bir bilgisayara oturmak ister misiniz? Veri analizi ve iş analizinde endüstri mühendisliği işleri vardır.
✓ Üretim işi yapan bir üretim katında çalışmak ister misiniz? Lojistik mühendisliği, imalat mühendisliği, üretim, tahmin, diğerleri arasında işler var.
✓ Çalışırken seyahat etmek ister misiniz? Danışmanlık ve müşteriye yönelik rollerde endüstri mühendisliği işlerini düşünün. Başka birçok seçenek var – bunlar sadece birkaç örnek.

Neredeyse her endüstri mühendisini aşağıdaki sektörlerde görebilirsiniz.

• Havacılık ve Uçaklar Eğlence Askeri
• Bankacılık Ormancılık ve Ormancılık Madencilik Petrol ve Gaz
• İnşaat Sigortası Perakende
• Danışmanlık Malzemeleri İmalatı Gemi İnşaası
• Elektronik Montaj Malzemeleri Testi Devlet ve Federal Hükümet
• Enerji Tıbbi Hizmetler Ulaştırma